Distinguished Achievers List
2008 Higher School Certificate
The Distinguished Achievers List contains the names and schools of any students who achieved Band 6 for a course, or in the case of extension courses, Band E4. The course numbers and names of all course(s) for which the student achieved this standard are reported. The school reported is the student's main school. In some cases the student may have studied the course(s) at another school.
Guckian, Fintan Brendan to Gupta, Sunil
Student Name | School Name | Top Band Courses |
---|---|---|
Guckian, Fintan Brendan | Northern Beaches Secondary College, Freshwater Senior Campus | 15240 |
Gudar, Aydin | Killarney Heights High School | 15230 |
Guermandi, Chiara Jean | Stella Maris College | 15030, 15240, 15330 |
Guerreiro, Joana | Taylors College | 15050, 15240, 15250 |
Guerrero, Daniel | St Andrews College (Breakfast Road Campus) | 15110 |
Guerrero, David | St Andrews College (Breakfast Road Campus) | 15110, 15240 |
Guerry, Max | Emanuel School | 15050, 15140, 15250 |
Guesry, Nathalie | Monte Sant' Angelo Mercy College | 15270 |
Guest, Lauren | Trinity Catholic College Lismore | 15380 |
Guiducci, Simone | Danebank - An Anglican School For Girls | 15040, 15220, 15290 |
Guilfoyle, Jason | St Dominic's College | 15230 |
Guilhaus, Rebecca | Brigidine College Randwick | 15140, 15270, 15290, 15370 |
Guinto, Paolo | Mount Carmel Catholic High School | 15210 |
Guirgies, Sandra | St George Girls High School Kogarah | 15250 |
Guirguis, John | Redeemer Baptist School | 15240, 15330 |
Gulabovska, Monika | Smith's Hill High School | 15020, 15140, 15160, 15170, 15240, 15350 |
Guliyara, Affan | Arthur Phillip High School Parramatta | 15150, 15240 |
Gulliver, Emma Louise | Cheltenham Girls' High School | 15020, 15050, 15140, 15240, 15250 |
Gulliver, Jocelyn Natalie | Abbotsleigh | 15190, 15230 |
Gummer, Adam James | Northern Beaches Secondary College, Manly Selective Campus | 15240 |
Gummer, Francesca | Monte Sant' Angelo Mercy College | 15060 |
Gunachandran, Benjamin | Castle Hill High School | 15210, 15220, 15240, 15360 |
Gunadi, William | Cherrybrook Technology High School | 15110, 15260 |
Gunaratne, Yodithya | Ryde Secondary College | 15050, 15140, 15250, 15260, 15330, 15760 |
Gunawan, Michelle Steffi | IPEKA INTERNATIONAL Christian School | 15240, 15250 |
Guner, Nida | Sule College, Prestons | 15230 |
Gunn, Chloe Emilie | Queenwood School for Girls | 15680 |
Gunn, Felicity | Caringbah High School | 15030, 15110, 15250, 15260, 15330 |
Gunn, Katherine Claire | Barrenjoey High School | 15160, 15170 |
Gunter, Myles Joseph | McCarthy Catholic College | 15380 |
Gunther, Kenneth Sampson | St Mary's High School | 15020, 15220 |
Gunthorpe, Emily | Figtree High School | 15400 |
Guo, Bei Ting | The Scots College | 15250 |
Guo, Jin Yi | Sefton High School | 15240 |
Guo, Lingjie | Randwick Girls High School | 15250 |
Guo, Shen | James Ruse Agricultural High School | 15050, 15250, 15260 |
Guo, Sophia | James Ruse Agricultural High School | 15210 |
Gupta, Anirudh | Epping Boys High School | 15110, 15140, 15160, 15270 |
Gupta, Natasha | Cheltenham Girls' High School | 15250 |
Gupta, Nirupam | Girraween High School | 15050 |
Gupta, Shashank | Sydney Technical High School Bexley | 15110, 15250 |
Gupta, Sidhartha | Sydney Grammar School | 15050, 15110, 15250, 15260, 15330 |
Gupta, Sugandha | MLC Burwood | 15030, 15140, 15240, 15250 |
Gupta, Sunil | James Ruse Agricultural High School | 15030, 15050, 15140, 15160, 15250, 15260 |