HSC All Rounders List - 2001 Higher School Certificate
Click here to download this data as a csv file
First name/s | Family name | Gender | School Name |
---|---|---|---|
Sharon Louise | Ackman | F | St Andrew's Cathedral School |
Vahid | Afaghi | M | Macquarie Boys Technology High School |
Matthew Blaxland | Allan | M | Sydney Grammar School |
Timothy Vadim | Andrews | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
Timothy En Yu | Ang | M | Baulkham Hills High School |
Gavin | Apter | M | Masada College |
Frank John Paul | Arena | M | James Ruse Agricultural High School |
Maiyuran Perumynar | Arumugam | M | James Ruse Agricultural High School |
Miriam-Rose | Ash | F | Mosman High School |
Sophie | Ashton | F | SCEGGS Darlinghurst |
Hugh Murray | Atkin | M | Sydney Grammar School |
Grace Elizabeth | Aw | F | Pymble Ladies' College |
Genevieve | Baijan | F | Georges River College (Penshurst Girls Campus) |
Lewis Paul | Bailey | M | North Sydney Boys High School |
Sathya | Bala | F | Meriden School Strathfield |
Carolyn-Emma | Baskin | F | Moriah College Queens Park Campus |
Sophie Rachel | Beeren | F | SCECGS Redlands |
Natalie | Belousova | F | Baulkham Hills High School |
Josephine Elizabeth | Benecke | F | Loreto Kirribilli |
Edward Victor | Bertouch | M | SHORE - Sydney Church of England Grammar School |
Eleanor Ruth Helyar | Betts | F | MLC Burwood |
Piroska | Bisits Bullen | F | Kincoppal-Rose Bay School of the Sacred Heart |
Aleksei | Boiko | M | Canberra Grammar School |
Courtney Emily | Booth | F | Sydney Girls High School |
Shirin | Borthwick | F | SCEGGS Darlinghurst |
Thomas Colin | Bowes | M | Sydney Grammar School |
Claire | Brittain | F | Presbyterian Ladies College Sydney |
Anthea Elizabeth | Broadfoot | F | Abbotsleigh |
Alexandra Floderer | Brueckner | F | Abbotsleigh |
Gillian Claire | Brunton | F | James Ruse Agricultural High School |
Kali Cherie | Burns | F | Colo High School |
Not for publication | M | Murray High School | |
Duncan James | Campbell | M | James Ruse Agricultural High School |
Megan Ann | Campbell | F | Woolgoolga High School |
Susan | Carey | F | Baulkham Hills High School |
Alexandra Jane Repin | Carthey | F | Sydney Girls High School |
Carolyn Elizabeth | Casali | F | Loreto Normanhurst |
Peter Clary | Castrission | M | Knox Grammar School |
Annabel Peta Sophie | Catto | F | SCECGS Redlands |
Mila | Cerecina | F | North Sydney Girls High School |
Alan | Chan | M | James Ruse Agricultural High School |
Danny Wai-Chun | Chan | M | Sydney Grammar School |
Jee-Lin | Chan | F | James Ruse Agricultural High School |
Kenneth | Chan | M | James Ruse Agricultural High School |
Lisa Chia Ling | Chang | F | Hornsby Girls High School |
Renee Louise | Chartres | F | Hornsby Girls High School |
Louise May-Foong | Chau | F | Pymble Ladies' College |
Thomas Hamilton | Chen | M | James Ruse Agricultural High School |
Ying Alice | Chen | F | Fort Street High School Petersham |
Adeline Min Min | Chew | F | Sydney Girls High School |
Lyn Thao | Chiem | F | Caringbah High School |
Roderick Ngee Kai | Chieng | M | Newington College Stanmore |
Jenkin Jin-Chuen | Chiu | M | Sydney Grammar School |
Brian | Cho | M | James Ruse Agricultural High School |
Eun-Ae | Cho | F | Cheltenham Girls' High School |
Petrina Amanda | Choi | F | Abbotsleigh |
Darshika Joanne | Christie-David | F | Meriden School Strathfield |
Carol | Chu | F | Girraween High School |
Michael | Chu | M | Sydney Technical High School Bexley |
Richard Fen-Peng | Chua | M | Sydney Grammar School |
Amanda Shu Jun | Chung | F | MLC Burwood |
Chloe | Chung | F | North Sydney Girls High School |
Charlotte Amelia | Churchill | F | Pymble Ladies' College |
Rebecca Catherine | Cole | F | Danebank - An Anglican School For Girls |
Andrew James | Colebatch | M | Sydney Grammar School |
Alastair James | Corrigall | M | Sydney Grammar School |
David Anthony | Cupples | M | James Ruse Agricultural High School |
Tristan James | Dallas | M | SHORE - Sydney Church of England Grammar School |
Timothy David | Dalton | M | Cranbrook School |
Caroline Jane | Davies | F | Pymble Ladies' College |
Romesh Shalendra | de Silva | M | Sydney Grammar School |
Susan | Dodsworth | F | Kiama High School |
Beth Louise | Dowling | F | Pymble Ladies' College |
Viviane Francoise | Dubosq | F | James Ruse Agricultural High School |
James Alexander | Duffy | M | Redfield College |
Chido Caroline | Dunn | F | Sydney Girls High School |
Stephen Andrew | Dziedzic | M | James Ruse Agricultural High School |
Elise | Eggleton | F | SCEGGS Darlinghurst |
Peter Charles | Enestrom | M | Sydney Grammar School |
Talia Rachel | Epstein | F | North Sydney Girls High School |
Scott Glynn | Farlow | M | Sydney Technical High School Bexley |
Maximilian Victor | Feil | M | Sydney Grammar School |
Alison Sutton | Fernandes | F | Sydney Girls High School |
Adam | Finger | M | The Emanuel School |
Henry Mitchell | Foster | M | Bishop Druitt College |
Michael | Fridman | M | Moriah College Queens Park Campus |
David | Friedlander | M | Moriah College Queens Park Campus |
Elizabeth Catherine | Fuller | F | Mullumbimby High School |
Nicole Alicia | Fuller | F | Merewether High School |
David Chinying | Fung | M | James Ruse Agricultural High School |
Jeffrey Jingee | Fung | M | Baulkham Hills High School |
Alexandra | Galin | F | North Sydney Girls High School |
Nidhi | Garg | F | James Ruse Agricultural High School |
Anna Frances | Garsia | F | Santa Sabina College Strathfield |
Amar Michel | Germani | M | The Scots College |
Annie | Giang | F | Sefton High School |
Claire Frances | Gillis | F | Conservatorium High School |
Rosalyn Suzanne | Gloag | F | Caringbah High School |
Kali | Godbee | F | James Ruse Agricultural High School |
Anuj | Goel | M | James Ruse Agricultural High School |
Ian Keng Liang | Goh | M | Sydney Grammar School |
Adam | Gordon | M | Moriah College Queens Park Campus |
Alice Naida | Gower | F | Abbotsleigh |
Jovina | Graham | F | Presbyterian Ladies College Sydney |
Kylie Louise | Grant | F | Newcastle Grammar School |
Samantha Jane | Grenville | F | North Sydney Girls High School |
Laura | Grogan | F | Trinity Catholic College Lismore |
Matthew Karl | Gulbis | M | Baulkham Hills High School |
Irma | Gunadi | F | Cherrybrook Technology High School |
Adam James | Gunning | M | Normanhurst Boys High School |
Evian | Gutman | M | Moriah College Queens Park Campus |
Lucinda Louise | Hall | F | Hornsby Girls High School |
Georgia | Harris | F | Presbyterian Ladies College Sydney |
Emily Louise | Hay | F | MLC Burwood |
Gavin Bruce | Heise | M | Merewether High School |
Cynthia Jia-Xin | Ho | F | James Ruse Agricultural High School |
Matthew Liang | Ho | M | Sydney Grammar School |
William | Ho | M | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
Katherine Anne | Holloman | F | Bede Polding College South Windsor |
Yun-Tae | Hwang | M | Cranbrook School |
Luke | Ingenhoff | M | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
Farah | Irani | F | Baulkham Hills High School |
Michelle | Isaacs | F | Kambala |
Lianne | Isserow | F | Masada College |
Caroline | Iyer | F | Kambala |
Christopher John | Jackson | M | St Edward's Christian Brothers College |
Helen | Jo | F | North Sydney Girls High School |
Dale Richard | Joachim | M | Terra Sancta College |
Christopher | Jordan | M | Caringbah High School |
Laura Therese | Joseph | F | Sydney Girls High School |
Jaime Juanillo Forteza | Juarez | M | James Ruse Agricultural High School |
Lynette Adelaide | Kass | F | MLC Burwood |
Erin | Kelly | F | North Sydney Girls High School |
Hamza Shaukat | Khan | M | Sefton High School |
Javeria Rafique | Khan | F | James Ruse Agricultural High School |
Jason Doong Hing | Kiang | M | Newington College Stanmore |
Jodie | Kidd | F | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
Matthew James | Kidd | M | Caringbah High School |
John Joon Ho | Kim | M | The Scots College |
Joseph Jinseong | Kim | M | James Ruse Agricultural High School |
Julian Alexander | King | M | Sydney Grammar School |
Nikolas | Kirby | M | St Aloysius College Milsons Point |
Eric Ronald | Knight | M | Sydney Grammar School |
Wendy | Ko | F | North Sydney Girls High School |
Julie Yin Lin | Koh | F | MLC Burwood |
Sofia | Koutoulas | F | St George Girls High School Kogarah |
Shermila | Krishnaratne | F | Pymble Ladies' College |
Daniel | Krochmalik | M | Cranbrook School |
Vinay | Kulkarni | M | James Ruse Agricultural High School |
Felicia Xian Yee | Kwok | F | North Sydney Girls High School |
Ying Kiu Kevin | Kwong | M | James Ruse Agricultural High School |
Alan | Lam | M | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
David Chi Shing | Lam | M | James Ruse Agricultural High School |
Joyce Yun | Lam | F | Pymble Ladies' College |
Teresa | Lam | F | James Ruse Agricultural High School |
Robert Anthony | Lancaster | M | Canberra Grammar School |
Victoria Joycelyn | Lau | F | Abbotsleigh |
Elizabeth Clare | Leahy | F | Merewether High School |
Adam Chee-Hey | Lee | M | Sydney Grammar School |
Jaime | Lee | F | James Ruse Agricultural High School |
Jessica Huey-Chung | Lee | F | James Ruse Agricultural High School |
Kevin | Lee | M | Baulkham Hills High School |
Patricia | Lee | F | James Ruse Agricultural High School |
Timothy William | Lee | M | Sydney Grammar School |
Lei | Lei | F | North Sydney Girls High School |
Niamh | Lenagh-Maguire | F | MacKillop Senior College |
Emma | Leung | F | MLC Burwood |
Fiona Fay | Leung | F | James Ruse Agricultural High School |
Rina | Levine | F | Sydney Girls High School |
Chen-Lei Kelly | Li | F | Queenwood School for Girls |
Cindy Sin-Ting | Li | F | St George Girls High School Kogarah |
Elvina Wing Yan | Li | F | Pymble Ladies' College |
Huiyu | Li | F | Randwick Girls High School |
Jamma | Li | F | James Ruse Agricultural High School |
Xiao Jun Fiona | Li | F | Wiley Park Girls High School |
Amanda Wei Dek | Liu | F | Loreto Kirribilli |
Wann-Wen | Loh | F | James Ruse Agricultural High School |
William Eu-Nam | Loh | M | Knox Grammar School |
Teresa Yin Kwan | Lok | F | Hornsby Girls High School |
Gregory James | Londish | M | SHORE - Sydney Church of England Grammar School |
Carlynn | Looi | F | James Ruse Agricultural High School |
Yun Min | Lou | M | Sefton High School |
Jo En | Low | F | Sydney Girls High School |
Melissa | Lubowski | F | Moriah College Queens Park Campus |
Jacqueline Susan | Lumsdaine | F | SCECGS Redlands |
Srihari | Mahadev | M | Sydney Grammar School |
Jade | Maloney | F | Blakehurst High School |
Claudia | Mangel | F | Kambala |
Catherine | Mann | F | Penrith High School |
Deborah | Marczak | F | Moriah College Queens Park Campus |
Jonathan Colin | Margo | M | Sydney Grammar School |
Maeve Tib Teresa | Marsden | F | Sydney Girls High School |
Annalise Kat | Martin | F | Sydney Girls High School |
Katerina | Mastrocostas | F | SCEGGS Darlinghurst |
Claire | Mather | F | Central Coast Grammar School |
Alison | Matthews | F | Kambala |
Christopher Jonathan | May | M | Sydney Grammar School |
Kate | McCrossin | F | Kambala |
Monique Diana | McHardy | F | James Ruse Agricultural High School |
Samuel George | McKeith | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
Robert | McMonnies | M | St Ignatius' College |
Rebecca Jade | McNamara | F | Ascham School |
Simon | Melkman | M | Moriah College Queens Park Campus |
Daniel James | Miller | M | Sydney Grammar School |
Hugh | Miller | M | Barker College Hornsby |
Terri | Milunsky | F | The Emanuel School |
Stanley Ka Ming | Mok | M | James Ruse Agricultural High School |
Natasha | Moore | F | Roseville College |
Matthew Paul | Moorhead | M | The Illawarra Grammar School |
Lauren Ann | Moran | F | St Vincent's College Potts Point |
Rocky Ka Ho | Mui | M | Manly Selective Campus |
Emily | Muir | F | Roseville College |
Rina | Mukherjee | F | James Ruse Agricultural High School |
Omar Bin | Musa | M | Canberra Grammar School |
Giulio Giuseppe | Nasti | M | James Ruse Agricultural High School |
Elizabeth Joy | New | F | James Ruse Agricultural High School |
Helen Louise | Nicholson | F | Meriden School Strathfield |
Ines | Nikolovski | F | Smith's Hill High School |
Geetha | Nithiananthan | F | MLC Burwood |
Rui | Niu | M | Merewether High School |
Kate Elizabeth | Ogg | F | Trinity Catholic College Lismore |
Evan | Oh | M | Sydney Boys High School |
Matthew Ryan | Orr | M | Caringbah High School |
Daniel Brett | Ossher | M | Sydney Boys High School |
Rachel Jacqueline | Pain | F | North Sydney Girls High School |
Prashan Morgan | Paramanathan | M | Sydney Grammar School |
Brodee Lea | Pendlebury | F | Hornsby Girls High School |
Sarah | Perks | F | Camden High School |
Chris | Petsalis | M | St Gregory's College |
Catherine | Phan | F | Sefton High School |
Andrew John | Phillips | M | Gosford High School |
Elise Clare | Phillips | F | James Ruse Agricultural High School |
Emma Mary Hayden | Pollard | F | SCECGS Redlands |
Michael | Polorotoff | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
Maya Sheli | Port | F | Masada College |
Ewa | Potaczala | F | Sefton High School |
Rowena Hildreth | Potts | F | Sydney Girls High School |
Payam | Poursoltan | M | Baulkham Hills High School |
Adrian Nicholas | Poy | M | Sydney Grammar School |
Shannon Louise | Price | F | Queenwood School for Girls |
Thomas Owen | Prince | M | Alstonville High School |
Michael James M. | Puckett | M | Cranbrook School |
Matthew Francis | Punch | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
George | Rennie | M | Kingsgrove North High School |
Suzanna Jane | Riddell | F | Pymble Ladies' College |
Michelle Kyone | Rigozzi | F | St Marys Senior High School |
Michael James | Roach | M | Knox Grammar School |
James Andrew | Roberts | M | Baulkham Hills High School |
Dean Jonathan | Robinson | M | Sydney Grammar School |
Louise Valerie | Robinson | F | Meriden School Strathfield |
Anna Felicity | Rose | F | Merewether High School |
Danielle | Roth | F | Moriah College Queens Park Campus |
Fiona Tulloch | Roughley | F | Pymble Ladies' College |
Steven James | Rowling | M | Caringbah High School |
Michael | Ruppin | M | Pennant Hills High School |
Dhanusha | Sabanathan | F | James Ruse Agricultural High School |
Deborah Maree | Sadler | F | The Jannali High School |
Christina | Salib | F | MLC Burwood |
Rachael Elizabeth | Savage | F | SCECGS Redlands |
Jessica | Saya | F | MLC Burwood |
Jian Song | Shen | M | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
Beomshik | Shin | M | The King's School Parramatta |
Clare Margaret | Shiner | F | Brigidine College Randwick |
Timothy Owen Russell | Short | M | SHORE - Sydney Church of England Grammar School |
Jennifer Ann | Sing Key | F | MLC Burwood |
Premarani | Sinnathurai | F | Abbotsleigh |
Barbara | Slusarczyk | F | Fort Street High School Petersham |
Laura Kathryn | Small | F | Abbotsleigh |
Rachel Clare | Smith | F | St Ursula's College Kingsgrove |
Sheng Hyuk | Song | M | Sydney Grammar School |
Samriti | Sood | F | Girraween High School |
Edmund J G | Spencer | M | Sydney Grammar School |
Danielle Simonne | Stanley | F | Abbotsleigh |
Jesse Adams | Stein | F | Sydney Girls High School |
Sigmund | Stern | M | Sydney Boys High School |
Laura | Stevens | F | SCEGGS Darlinghurst |
William McLean | Stevenson | M | Sydney Grammar School |
Felicity | Stone | F | Wenona School North Sydney |
Gresham Philip | Street | M | Smith's Hill High School |
Rahul | Sud | M | Baulkham Hills High School |
Eric | Sukmajaya | M | Cranbrook School |
Satya Priya | Tammareddy | F | James Ruse Agricultural High School |
Dominic Zhi Ping | Tan | M | Sydney Grammar School |
Lit Hau | Tan | M | James Ruse Agricultural High School |
Lara Marusyia | Thoms | F | Mosman High School |
Stuart Rowley | Thomson | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
William Timothy | Tidmarsh | M | Sydney Grammar School |
Lipin | Toh | F | Hornsby Girls High School |
Marija | Tolj | F | Terra Sancta College |
Ada Wing Chee | Tong | F | Pymble Ladies' College |
David James | Townsend | M | The Scots College |
Christina | Trahanas | F | Danebank - An Anglican School For Girls |
Nathan Milan | Trepezanov | M | Newington College Stanmore |
Michelle | Tse | F | Baulkham Hills High School |
Laura Kay | Tunstall | F | Abbotsleigh |
Jonathan Robinson | Tyne | M | North Sydney Boys High School |
Adam | van Rooijen | M | Moriah College Queens Park Campus |
Niven Grishan | Vanmali | M | Fort Street High School Petersham |
Armen | Varvachtian | M | North Sydney Boys High School |
Bianca Jasmine | Veness | F | Newtown High School of the Performing Arts |
Matthew William | Verdon | M | Smith's Hill High School |
Tony | Vuong | M | Sydney Boys High School |
Nicholas James | Walker | M | James Ruse Agricultural High School |
Thomas William | Walker | M | SHORE - Sydney Church of England Grammar School |
Phyllis Kimberley | Wang | F | James Ruse Agricultural High School |
Catherine Elizabeth | Warczak | F | Kincoppal-Rose Bay School of the Sacred Heart |
Tiffany | Ward | F | Kambala |
Victoria | Ward | F | Barker College Hornsby |
Vanessa | Webb | F | Kambala |
Diana | Wei | F | James Ruse Agricultural High School |
Adam James | Weir | M | Hurlstone Agricultural High School Glenfield |
Erin | Weston | F | Penrith High School |
Dean | Wheatley | M | Macquarie Fields High School |
Anthony Dilan | Wijayaratna | M | James Ruse Agricultural High School |
Katherine | Willcock | F | SCEGGS Darlinghurst |
Evan Kyle | Williams | M | St Pius X College |
Jennifer Helen | Williams | F | Merewether High School |
Silvana | Williams | F | Kincoppal-Rose Bay School of the Sacred Heart |
Andrew Robert | Wilson | M | Sydney Grammar School |
Timothy Matthew | Wilson-Brown | M | The Armidale School |
James | Windon | M | Newington College Stanmore |
Arlene | Wong | F | Baulkham Hills High School |
Bradley Shoon Fatt | Wong | M | Cranbrook School |
Danny Shu Wing | Wong | M | Normanhurst Boys High School |
Justin Tsun-Yim | Wong | M | Trinity Grammar School Summer Hill |
Adrian | Woo | M | Baulkham Hills High School |
Esther Jane | Woolley | F | Baulkham Hills High School |
Jeanne (Jie Chuan) | Wu | F | St George Girls High School Kogarah |
Xiao Liang | Wu | M | Sydney Boys High School |
Linda Xu | Xu | F | North Sydney Girls High School |
Jacqueline Catriona | Yates | F | Macquarie College |
John Shun Yan | Ye | M | Marcellin College Randwick |
Nathan Gar Foon | You | M | James Ruse Agricultural High School |
Shaun Lin | Yow | M | Baulkham Hills High School |
Colman Kai Cheong | Yu | M | Homebush Boys High School |
Jack Ren Jie | Yuan | M | Caringbah High School |
Natalie | Zerial | F | Santa Sabina College Strathfield |
Jacqueline Bei Ni | Zheng | F | North Sydney Girls High School |
Cong | Zhu | F | Hornsby Girls High School |